paryż
Podróże

Paryż w 24h – co zobaczyć?

Stolica Francji to obowiązkowa pozycja na turystycznej mapie Europy. Nawet jeśli twoja wizyta w tym mieście będzie wyjątkowo krótka, możesz nacieszyć się jego atmosferą oraz znaleźć czas na zobaczenie kilku najważniejszych zabytków miasta. Paryż w 24 godziny to niemożliwe? Nic z tych rzeczy! Podpowiadamy, co zwiedzić w Paryżu i jak najlepiej wykorzystać spędzony tam czas.

Śniadanie na Montmarte

Dzień warto rozpocząć na malowniczo położonym Montmarte, o którego urodzie rozpisywał się niejeden poeta. O poranku unikniesz tłumu turystów, który zwykle pojawia się w tej dzielnicy w godzinach popołudniowych. Bez trudu znajdziesz miejsce w restauracyjnym ogródku, w którym zjesz śniadanie, podziwiając widoki oraz obserwując budzące się do życia, paryskie ulice.

Montmarte to dzielnica artystów, dlatego jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, który zastanawia się co zwiedzić w Paryżu, powinieneś poświęcić nieco więcej czasu na spacer po tutejszych galeriach i muzeach.

Na szczycie wzgórza znajdziesz jeden z najczęściej fotografowanych zabytków Paryża. Malowniczo położona bazylika Sacré-Cœur to miejsce, które musisz koniecznie odwiedzić. Co więcej, z placu przed kościołem rozpościera się fantastyczny widok na całe miasto.

Spacer przy Moulin Rogue

Chcąc zwiedzić Paryż w ekspresowym tempie, warto poruszać się metrem. Tym środkiem transportu bez problemu dotrzesz z Montmarte na słynny Plac Pigalle, gdzie według Hansa Klossa sprzedają najlepsze kasztany. Stamtąd już tylko krótki spacer dzieli cię od legendarnego Moulin Rouge – miejsca, które pojawia się niemal na każdej liście, wymieniającej najciekawsze miejsca w Paryżu.

Najciekawsze miejsca w Paryżu: Katedra Notre Dame

Nie możesz opuścić stolicy Francji, jeśli nie zobaczycie zapierającej dech w piersiach Katedry Notre Dame. Świątynia robi szczególne robi w słoneczne dni, kiedy słońce pięknie załamuje się w licznych witrażach.

Na brzegu Sekwany znajdziecie mnóstwo kawiarni, w których będziesz mógł się posilić oraz odpocząć. Z pewnością spotkasz także licznych karykaturzystów oraz malarzy, sprzedających obrazy i szkice, przedstawiające najciekawsze miejsca w Paryżu.

Gdy przedostaniesz się na drugą stronę rzeki, znajdziesz się w tak zwanej Dzielnicy Łacińskiej, gdzie ulokowano budynki paryskiej Sorbony. W tym miejscu wzniesiono również słynny Panteon – miejsce pochówku chociażby Victora Hugo, Woltera, Jana Jakuba Russeau oraz Marii Skłodowskiej-Curie.

Co zwiedzić w Paryżu: Luwr

Jeśli już wcześniej zastanawiałeś się co zwiedzić w Paryżu, z pewnością wiesz, iż Luwr to miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć. To właśnie w tym muzeum znajduje się Mona Lisa, Nike z Samotraki, Wenus z Milo oraz inne bezcenne dzieła sztuki.  Na dobrą sprawę na zwiedzanie Luwru można poświęcić nawet cały dzień, jednak zarezerwowane wcześniej wycieczki z przewodnikiem, zajmują około półtorej godziny.

Opuszczając Luwr, koniecznie skieruj swoje kroki na pobliski Pont Des Arts, czyli most, na którym zakochani zapinają kłódki, jako symbol ich wiecznej miłości.

Na dobranoc: Wieża Eiffla i Pola Marsowe

Wczesnym wieczorem udaj się na zachodnią stronę centrum, aby zobaczyć bezapelacyjny symbol miasta – Wieżę Eiffla oraz pobliskie Pola Marsowe, które uznaje się za najciekawsze miejsca w Paryżu. Pięknie iluminowana „Żelazna Dama” robi ogromne wrażenie zwłaszcza po zmroku. Jeśli chcesz zobaczyć najpiękniejszą panoramę miasta, koniecznie wjedź na jej szczyt.

W okolicy Pól Marsowych znajdziesz mnóstwo klimatycznych knajpek, w których będziesz mógł zjeść wyjątkowo smaczną kolację. Zwiedzanie tej okolicy będzie również świetną okazją do poznania rodowitych paryżan, którzy z pewnością podpowiedzą wam co zobaczyć w Paryżu, gdybyś jednak postanowił wydłużyć swój pobyt w tym mieście. A gwarantujemy, że nie będziesz marzyć o niczym innym, jak spędzenie w stolicy Francji kilku dodatkowych dni.

 


Zobacz także: Napiękniejsze europejskie stolice


 

Paryż w 24h – co zobaczyć?
5 (100%) 1 vote
Udostępnij