europejskie stolice
Podróże

Napiękniejsze europejskie stolice

Planujesz wakacje i zastanawiasz się, w którym kierunku powinieneś udać się tym razem? Leniuchowanie na plaży oraz wygrzewanie się w słońcu wydaje się być bardzo kuszącą opcją, jednak warto zastanowić się, czy aby na pewno chcemy przeleżeć cały urlop. Rozwiązaniem, które wybiera coraz większa liczba turystów, jest aktywny wypoczynek w mieście. To świetna okazja, aby poznać historię i kulturę danego kraju, zwiedzając zabytki, odwiedzając muzea oraz kosztując lokalnej kuchni.

Europejskie stolice mają wiele do zaoferowania turystom spragnionym wypoczynku, pięknych widoków oraz dobrej zabawy. Wybierz jedną z nich na cel swojej podróży, a z pewnością nie pożałujesz. Oto najładniejsze miasta  Europy, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Amsterdam – miasto o wielu o obliczach

Niezwykle urokliwa stolica Holandii jest miejscem, w którym można zakochać się już od pierwszej wizyty. Amsterdam ma kilka twarzy i warto poznać każdą z nich.

Urocze, zachęcające do spacerów uliczki przecinają słynne, amsterdamskie kanały oraz mosty. Najpiękniejsze z nich znajdziecie w tak zwanym „Canal Ring”, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Wieczorny rejs kanałami z pewnością wprowadzi was w romantyczny i nieco nostalgiczny nastrój. Będzie to również świetna okazja, aby zobaczyć przepiękne kamieniczki usytuowane na nabrzeżu. Alternatywą dla spaceru lub rejsu będzie przejażdżka rowerem, który jest jednym z najpopularniejszych środków transportu w mieście.

Jak wszystkie najciekawsze miasta w Europie, Amsterdam to idealne miejsce dla miłośników kultury raz dobrego jedzenia. Znajdziecie tutaj mnóstwo restauracji serwujących wyjątkowe delikatesy oraz muzea, które przyciągają niezwykle interesującymi ekspozycjami. Ponadto stolica Holandii słynie z niezwykle rozrywkowego życia nocnego – liczne kluby i dyskoteki pozwolą wam się wyszaleć za wszystkie czasy.

Rzym – dla miłośników historii

Żadna lista prezentująca najciekawsze miasta w Europie nie byłaby pełna bez Rzymu. W tym mieście dosłownie na każdym kroku możemy poczuć historię naszego kontynentu. Przejdź się krętymi uliczkami Wiecznego Miasta, odpocznij przy Schodach Hiszpańskich lub jednej z wielu przepięknych miejskich fontann. Koniecznie zwiedź Forum Romanum oraz Koloseum. Nie zapomnij również skierować swych kroków do Watykanu, gdzie ze szczytu Kaplicy Świętego Piotra rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Spróbuj lokalnej kuchni i koniecznie wybierz się na nocny spacer po mieście, gdyż tylko wtedy będziesz mógł w pełni docenić jego uroki.

Najładniejsze miasta Europy: Budapeszt

Jeśli zamierzacie odwiedzić najciekawsze miasta w Europie, nie możecie pominąć Budapesztu. Stolica Węgier to architektoniczna perełka, która zachwyci każdego. Wizyta w tym mieście jest obowiązkowa dla każdego miłośnika secesji , chociaż wyjątkowe kamieniczki z pewnością zrobią wrażenie nawet na osobach, które nie interesują się architekturą.

Wizytówką miasta jest majestatyczny Zamek Królewski, łańcuchowy Most Szechenyego oraz monumentalny budynek Parlamentu. Oba z nich zlokalizowane są tuż obok Dunaju, przecinającego Budapeszt na dwie części. Pobliska promenada oraz Wyspa Małgorzaty są idealnym miejscem na odpoczynek. Jeśli chcielibyście nacieszyć oczy przepiękną panoramą miasta, koniecznie wejdźcie na wzgórze Gellérta. Po wspinaczce będziecie mogli zrelaksować się w termach, z których słynie Budapeszt.

Nocne życie miasta toczy się w starej dzielnicy żydowskiej, gdzie rozwijają się tzw. ruin pubs. Warto je odwiedzić, chociażby po to, aby poczuć atmosferę tego miejsca oraz spróbować lokalnych trunków i potraw.

Londyn – królewska stolica

Miłośnicy historii powinni koniecznie włączyć Londyn na swoją listę miejsc do odwiedzenia. W końcu nie bez powodu zawsze znajdziemy go w rankingach wymieniających najładniejsze miasta Europy. Niemal w każdym zaułku londyńskiego City możemy zobaczyć, w jaki sposób przeszłość przeplata się z nowoczesnością. Koniecznie poświęćcie trochę czasu na dokładne zwiedzenie Westminsteru – historycznej dzielnicy, gdzie zlokalizowany jest Parlament, słynny Big Ben oraz przepiękna Kaplica Westminsterska. Pozycją obowiązkową jest również twierdza Tower oraz Pałac Buckingham. Kto wie, może przy odrobinie szczęścia uda wam się spotkać członka Rodziny Królewskiej?

Najciekawsze miasta w Europie: Lizbona

Żadna lista wymieniająca najładniejsze miasta w Europie nie byłaby kompletna bez stolicy Portugalii. Lizbona bardzo długo żyła w cieniu hiszpańskich metropolii takich jak Madryt czy też Barcelona, jednak w ostatnich latach coraz więcej turystów zaczyna doceniać uroki perły Portugalii.

Odwiedzając Lizbonę, koniecznie wybierzcie się na Praça do Comércio, a następnie przespacerujcie się Rua Augusta, podziwiając kamieniczki obłożone charakterystycznymi kafelkami . Jeśli planujecie zwiedzać miasto na pieszo, pamiętajcie aby zabrać ze sobą wygodne buty, gdyż Lizbona położona jest na wielu wzniesieniach. Możecie skorzystać również z wind, ułatwiających dostanie się na kolejne poziomy miasta oraz tarasy widokowe, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok.

 


Zobacz także: Najlepsze metody depilacji


 

Napiękniejsze europejskie stolice
5 (100%) 1 vote
Udostępnij