Najlepsze metody depilacji
Ciało,  Uroda

Najlepsze metody depilacji

Idealnie gładka skóra, pozbawiona niepotrzebnych włosków, jest marzeniem niemal każdej kobiety. Świadczą o tym chociażby statystyki, wskazujące iż depilacja należy do najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych na świecie. Zbędne owłosienie  z nóg, pach, rąk czy też twarzy usuwają panie w niemal każdym zakątku globu.

Na przestrzeni lat opracowano szereg metod , mających w prosty sposób zagwarantować nam gładką skórę. Niektóre z nich są bardzo bolesne inne z kolei możemy wykonywać bez obaw o jakiekolwiek niedogodności. Pewne sposoby są łatwo dostępne i wyjątkowe danie inne zaś mogą być wykonywane jedynie w specjalistycznych salonach kosmetycznych, a ich koszt może sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Jakie więc są najskuteczniejsze metody depilacji? Którą z nich wybrać, aby efekt w jak najwyższym stopniu spełniał nasze oczekiwania? Oto krótki przewodnik po najpopularniejszych sposobach usuwania zbędnego owłosienia.

Golarka – szybko i bezboleśnie

Większość z nas swoją przygodę z depilacją rozpoczyna właśnie od maszynek do golenia. Są one tanie i bardzo łatwo dostępne. Ten rodzaj depilacji jest szybki i niemal całkowicie bezbolesny, dlatego też ma szerokie grono zwolenniczek. Pamiętaj, aby zawsze golić się z włosem, stosując specjalny żel, piankę lub krem. W ten sposób uzyskasz naprawdę satysfakcjonujące efekty.

Niestety, stosowanie maszynki do golenia ma również swoje wady. Efekty uzyskane w ten sposób utrzymują się zaledwie kilka dni, a już po kilkudziesięciu godzinach możemy wyczuć pierwsze, odrastające włoski. Stosowanie golarek może wywoływać podrażnienia i zaczerwieniania, dlatego nie zaleca się go paniom posiadającym wrażliwą skórę. Warto również wiedzieć, że zgolone włosy odrastają ostre, twarde i ciemniejsze, co może wymusić na nas częstszą depilację.

Kremy i pianki do depilacji – marzenie każdej kobiety?

Nieco droższą oraz bardziej czasochłonną metodą usuwania zbędnego owłosienia jest stosowanie różnego rodzaju kremów oraz pianek do depilacji. W sklepach znajdziemy bardzo szeroką ofertę tego typu preparatów, które w łatwy sposób usuwają niechciane włoski oraz pielęgnują i nawilżają naszą skórę. Bez trudu znajdziemy produkty przeznaczone do depilacji konkretnych stref: nóg i rąk, okolic bikini czy też twarzy.

Co bardzo ważne, zabieg ten jest zupełnie bezbolesny, dlatego też wiele pań zapytanych o najlepsze metody depilacji, w pierwszej kolejności wymienia właśnie kremy oraz pianki rozpuszczające włoski. Uzyskane w ten sposób efekty utrzymują się nawet do dwóch tygodni, chociaż pojedyncze włosy mogą zacząć odrastać wcześniej.

Warto pamiętać, środki zawarte w kremach do depilacji mogą powodować uczulenia. Aby przekonać się, czy jest to produkt, który możesz bezpiecznie stosować, nie zapominaj o przeprowadzeniu testu alergicznego: posmaruj niewielki kawałek skóry preparatem, a następnie odczekaj 24 godziny. Jeśli po tym czasie nie zauważysz żadnych niepokojących objawów, możesz przystąpić do depilacji.

Najskuteczniejsze metody depilacji: woskowanie

Wymieniając najlepsze metody depilacji, nie sposób zapomnieć o woskowaniu. Jest to nieco droższy i bardziej czasochłonny sposób niż te wymieniane wcześniej, jednak jego efekty utrzymują się znacznie dłużej. Stosując wosk, zyskujemy pewność, iż nasza skóra będzie nieskazitelnie gładka przez kilka tygodni. Właśnie z tego względu wiele pań decyduje się na nią przed wakacyjnymi wyjazdami.

Niestety, każdy kto chociaż raz miał do czynienia z depilacją woskiem, wie iż metoda ta jest bardzo bolesna. Wyrywanie włosów, choć skuteczne, z pewnością nie należy do przyjemnych zabiegów. Co więcej, prawidłowe woskowanie wymaga od nas dokładności, wprawnej ręki oraz doświadczenia, gdyż tylko w ten sposób unikniemy uszkodzenia naskórka oraz podrażnień.

Depilator: skuteczny sposób na zbędne owłosienie

Gdy rozważamy najskuteczniejsze metody depilacji, koniecznie musimy wymienić usuwanie włosów przy pomocy depilatorów. Efekty uzyskane w ten sposób są oszałamiające – włoski odrastają słabsze, cieńsze i mniej widoczne, a po zabiegu skóra pozostaje gładka nawet przez kilka tygodni.  Mimo iż depilatory nie należą do najtańszych urządzeń, koszt ten jest jednorazowy, a zakup urządzenia wydaje się być bardziej opłacalny niż kupowanie maszynek do golenia lub kremów do depilacji.

Wiele osób uważa, iż korzystanie z depilatorów jest bardzo nieprzyjemne. Co prawda producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań poprawiających nasz komfort, jednak do tej pory nie udało im się sprawić, aby stosowanie ich produktów było całkowicie bezbolesne.

Najlepsze metody depilacji: laserowe usuwanie włosków

W ostatnich latach hitem wśród zabiegów kosmetycznych stała się laserowa depilacja, która niemal natychmiast wskoczyła na pierwsze miejsce każdej listy wymieniającej najlepsze metody depilacji. Zabieg ten polega na usunięciu niepożądanego owłosienia przy pomocy światła laserowego.  Aby efekty były satysfakcjonujące, zabieg musi zostać powtórzone kilkukrotnie, jednak wydepilowane w ten sposób włosy już nigdy nie odrastają.

Niestety, chociaż lasery to najskuteczniejsze metody depilacji, nie są one dostępne dla każdego. Zabiegi są kosztowne i może wystąpić szereg przeciwwskazań w ich wykonywaniu. Przed wykonaniem depilacji laserowej należy zawsze skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy możemy bez ryzyka poddać się tego typu kuracji.

 


Zobacz także: Jak zrobić manicure japoński?


 

Najlepsze metody depilacji
5 (100%) 1 vote
Udostępnij