aplikacje podróżnicze
Podróże

Najlepsze aplikacje podróżnicze

Czasy, kiedy za przewodnik służyła nam książka w twardej oprawie i zgięta mapa, raczej odeszły już do lamusa. Aplikacje do podróży stały się tak popularniejsze niż ich drukowane pierwowzory. Które aplikacje podróżnicze są najlepsze podczas podróżowania i jakie funkcjonalności oferują?

Najlepsze aplikacje podróżnicze: przed podróżą

Airbnb – noclegi u prywatnych osób

Popularna aplikacja, którą zainstalujesz bezproblemowo praktycznie na każdym urządzeniu mobilnym. Jest dostępna zarówno na Androida, jak i na iOS. Przyda się szczególnie na początkowym etapie planowania podróży. Dzięki niej wynajmiesz prywatne mieszkanie u celu Twojej destynacji. Airbnb zrewolucjonizował rynek turystyczny, na czym sporo straciły hotele, ale bardzo duży zyskał klient finalny, czyli podróżnik – mieszkania wynajmowane u osób prywatnych są znacznie tańsze. Aplikacje mobilne w turystyce rozwinęły głównie dzięki Airbnb, który urósł do miana potentata na rynku.

Aplikacja dostępna na: Adnroid, iOS, Windows Phone

CouchSurfing, aplikacja do podróży dla ambitnych

Zdecydowanie najlepsza aplikacja podróżnicza dla osób, które stawiają na poznawanie innych kultury i alternatywne spędzanie czasu (szczególnie dla tzw. Backpackersów). CouchSurfing ułatwia znalezienie „hosta”, który nas przenocuje, pokaże okolice i nie tylko. Dzięki aplikacji mamy możliwość poznać dany region od nieco innej strony. Gospodarze, którzy nas nocują, zapewniają często masę dodatkowych atrakcji, a to wszystko odbywa się praktycznie bez udziału… pieniędzy.

Pack Point – najlepsza aplikacja podróżnicza do pakowania

Idealna aplikacja dla osób, które nie przepadają za pakowaniem się w podróż. Pack Point
znacznie ułatwia ten proces; wystarczy że podamy podstawowe dane związane z naszą podróżą, a resztę „zrobi” za nas aplikacja, która wygeneruje gotową listę rzeczy, które powinniśmy zabrać w podróż.

TripAdvisor – zanim pojedziesz, sprawdź opinie

Jedziesz za granicę i nie masz zielonego pojęcia o miejscach i zabytkach, które warto zwiedzić? Szukasz odpowiedniej restauracji, która ma sprawdzone opinie niezliczonej liczby gości? Właśnie do tego służy Trip Advisor. To rozbudowana społeczność lokalnych przewodników, którzy recenzują miejsca, które odwiedzili, dzięki czemu unikniesz wpadki w postaci chociażby… awarii żołądkowej. TripAdvisor to obowiązkowa i jedna z najlepszych aplikacji podróżniczych na rynku.

Aplikacja dostępna na: Adnroid, iOS, Windows Phone

Aplikacje do i w trakcie podróży

Moovit – aplikacja do podróży komunikacją miejską

Jedna z bardziej przydatnych aplikacji. Kojarzysz aplikację jakdojadę? Moovit to jego lepsza, międzynarodowa wersja. Działa w większości europejskich miast, sygnalizuje kiedy masz wysiąść (wibracje telefonu), jak dojść na przystanek, ile kosztuje bilet. Moovit to wirtualny przewodnik po komunikacji miejskiej, dzięki której zawsze dotrzesz na miejsce.

Aplikacja dostępna na: Android, iOS, Windows Phone

Uber – taksówka w telefonie

Jeszcze do niedawna turyści byli skazani na komunikację miejską i taksówkarzy, którzy lubili naciągać niczego nieświadomych turystów na olbrzymie sumy. Dzięki przejrzystemu modelowi rozliczenia, Uberem dojedziesz praktycznie wszędzie i z góry wiesz ile za kurs zapłacisz. Co prawda aplikacja nie sprawdzi się w każdym mieście, bo jego zasięg jest ograniczony, ale na pewno nie raz i nie dwa z niego skorzystasz.

Aplikacja dostępna na: Adnroid, iOS, Windows Phone

EveryTrail – aplikacja, która przyda się do planowania podróży

Najlepsza aplikacja podróżnicza dla osób, które lubią spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu i nie przepuszczą żadnej okazji, żeby trochę się poruszać. Aplikacja zawiera olbrzymią bazę planów wycieczek, które zostały ułożone przez innych użytkowników oraz podpowiada trasy, które znajdują się w pobliżu.

Aplikacja dostępna na: Adnroid, iOS,

Aplikacje do podróży – rynek, który stale się powiększa

Aplikacje mobilne w turystyce zadomowiły się na stałe w telefonach podróżników. Ułatwiają nawigację, znalezienie noclegu czy znalezienia ciekawych atrakcji turystycznych. Aplikacje do podróży to segment, który będzie się rozwijał tak długo, jak długo ludzie będą podróżować. Najlepsze aplikacje podróżnicze to takie, które dają konkretną wartość użytkownikowi. Warto monitorować wirtualne sklepy z aplikacjami, których z dnia na dzień przybywa, ułatwiając tym samym podróżowanie milionom ludzi na całym świecie.


Zobacz także: Najtańsze środki transportu


 

Najlepsze aplikacje podróżnicze
5 (100%) 1 vote
Udostępnij