manicure japoński
Ciało,  Uroda

Jak zrobić manicure japoński?

Kruche, łamliwe i pozbawione blasku paznokcie są bolączką wielu kobiet. Tego typu kłopoty mogą wynikać chociażby z rodzaju wykonywanej pracy lub problemów zdrowotnych. Bardzo często zdarza się również, iż zła kondycja paznokci jest spowodowana poprzez nieodpowiednie wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Błędne zdejmowanie lakierów hybrydowych lub nieumiejętne posługiwanie się pilniczkiem może poważnie naruszyć płytkę paznokcia, osłabiając ją i czyniąc wyjątkowo podatną na uszkodzenia.

W jaki sposób poradzić sobie z takim problemem? Odpowiedzią są naturalne zabiegi, które możemy wykonać zarówno w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i w zaciszu własnego domu. Metodą zdobywającą coraz większą popularność jest tzw. manicure japoński, który przywędrował do naszego kraju z dalekiej Azji.

Na czym polega japoński manicure?

Ta wyjątkowo skuteczna metoda pielęgnacji paznokci nie jest współczesnym wynalazkiem. Już od ponad czterech wieków wykorzystywały ją wysoko urodzone Japonki, dzięki czemu ich paznokcie zawsze prezentowały się nienagannie, emanując naturalnym blaskiem.

W ostatnim czasie wiele Europejek zaczęło stosować tego typu pielęgnację, zachwycając się kosmetycznymi nowinkami, jakie docierają do nas z odległej Azji. Biorąc pod uwagę, iż ich efekty są zdumiewające, warto dowiedzieć się na czym polega japoński manicure.

Japońska pielęgnacja paznokci zakłada przede wszystkim maksymalne odżywienie i wzmocnienie paznokci, dzięki czemu zyskują zdrowy wygląd oraz stają się odporne na złamania. Efekt uzyskany przy pomocy japońskiego manicure trudno porównać z jakimkolwiek innym zabiegiem. Już po pierwszej kuracji płytka paznokcia staje się idealnie gładka, wyjątkowo błyszcząca oraz perłowo-różowa.

Wykorzystanie wyłącznie naturalnych produktów to największy sekret osób, wykonujących manicure japoński. Instrukcja zdradza, że główną rolę odgrywają w tym wypadku pasty (zielona oraz różowa) wzbogacone o kompleksy witaminowe, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z Morza Japońskiego. W czasie zabiegu nie wykorzystuje się metalowych pilników lub cążków do wycinania skórek. Manicure w całości wykonuje się specjalnymi polerkami z jeleniej skóry, które dokładnie rozprowadzają produkt po płytce oraz umożliwiają wniknięcie składników odżywczych w głąb paznokcia.

Średnia cena zestawu do japońskiego manicure oscyluje w granicach 100-150 złotych. Na rynku są dostępne także tańsze komplety. Jednak osoby, które dobrze rozumieją na czym polega japoński manicure, z pewnością zdają sobie również sprawę z tego, iż w tym przypadku nie powinnyśmy sięgać po zamienniki. Mogą być one znacznie gorszej jakości, a osiągane nimi efekty nie będą satysfakcjonujące.

Manicure japoński – instrukcja krok po kroku

Chcąc samodzielnie zrobić manicure japoński, instrukcja będzie nam niezbędna. Wynika to z faktu, iż kluczem do sukcesu są precyzyjne czynności, wykonywane w ściśle określonej kolejności. Tylko w ten sposób zyskujemy pewność, iż kuracja będzie skuteczna, a po jej wykonaniu nasze paznokcie będą odżywione, wzmocnione i lśniące.

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie płytki poprzez delikatne odsunięcie zachodzących na nie skórek. Czynność tę wykonujemy przy użyciu jedynie drewnianych patyczków. Nie wycinamy ich cążkami, gdyż przez to zaczną one szybciej odrastać.

Następnie powinniśmy pozbyć się cienkiej warstwy tłuszczu i brudu, zalegającej na paznokciach oraz wyrównać ich powierzchnię przy pomocy drobnoziarnistego pilniczka. Należy pamiętać, aby robić to bardzo ostrożnie, gdyż zbyt mocne spiłowanie płytki może prowadzić do przykrych konsekwencji.

W kolejnym kroku wmasowujemy w paznokcie pasty, bez których nie może obyć się manicure japoński. Instrukcja nakazuje, aby polerować płytkę tylko w jednym kierunku. Ma to na celu zabezpieczenie jej przed uszkodzeniami. Już po kilkunastu ruchach powinnaś zauważyć, iż paznokcie zaczynają się błyszczeć. Na samym końcu w paznokcie należy wetrzeć specjalny puder, który uniemożliwia wypłukiwanie pasty.

Warto pamiętać, że po wykonaniu japońskiego manicure należy powstrzymać się przed malowaniem paznokci przez minimum 3-4 dni. Dla najlepszych efektów zabieg powinno się powtarzać co trzy tygodnie.

Jeśli już wiesz na czym polega manicure japoński, szybko zabierz się do pracy i ciesz się zdrowymi i wypielęgnowanymi paznokciami!

 


Zobacz także: Jak dbać o dłonie? ABC pielęgnacji


 

Jak zrobić manicure japoński?
5 (100%) 1 vote
Udostępnij