makijaże na halloween
Twarz,  Uroda

Makijaże na Halloween – jak zrobić straszny makijaż?

Jest to chyba jedyny wieczór w roku, kiedy nie trzeba dbać o swój piękny wygląd, wręcz przeciwnie. Im bardziej straszny, kreatywny i oryginalny makijaż, tym lepiej. Jeśli wybierasz się na imprezę i jeszcze nie masz pomysłu na przebranie, wystarczy, że zrobisz mocny, demoniczny makijaż! Zobacz nasze pomysły na malowanie twarzy na Halloween.

Kosmetyki na Halloween? To może ci się przydać

Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać makijaż dla swojego dziecka do przedszkola, na szkolną imprezę czy dla samej siebie, musisz się zaopatrzyć w odpowiednie kosmetyki. Malowanie twarzy na Halloween wymaga dużo mocniejszej oprawy kolorystycznej niż codzienny makijaż i produktów, których raczej możesz nie mieć w swojej kosmetyczce.

Wszystko zależy od tego, jaki makijaż będziesz robić. Możesz potrzebować białej, wodnistej farbki, eyelinera, cieni do powiek, pudru, podkładu, pędzli i aplikatorów do makijażu. Może ci się przydać także czerwona szminka oraz kredka do ust, kredka lub cień do brwi, płynny lateks (do kupienia w sklepach z kosmetykami do profesjonalnej charakteryzacji) czy sztuczna krew (opcjonalnie). Poniżej prezentujemy nasze trzy ulubione makijaże na Halloween, których wykonanie nie sprawi ci żadnych problemów.

Malowanie twarzy na Halloween – trupia czaszka krok po kroku

Na początek pomaluj całą twarz z wyjątkiem nosa i okolic oczu białą farbką, którą znajdziesz w każdym sklepie plastycznym (jest niedroga i wystarczy na bardzo długo). Czarnym eyelinerem obrysuj oczy oraz nos, robiąc grubą kreskę, i rozetrzyj ją palcami albo gąbeczką kosmetyczną tak, aby zakryła pozostawioną bez białej farby przestrzeń. Możesz w tym celu także użyć czarnych cieni do powiek.

Następnie w okolicach ust zrób eyelinerem pionowe kreski, imitujące zęby w trupiej czaszce. Malowanie twarzy na Halloween ma być zabawą, więc nie przejmuj się zbytnio swoimi zdolnościami manualnymi.

Smutny clown na Halloween

Jakie kosmetyki na Halloween będą ci potrzebne, żeby zrobić makijaż clowna? Wykorzystaj białą farbkę, czarny cień do powiek, czerwoną szminkę i sztuczną krew. Pomaluj całą twarz farbką, a następnie użyj czarnego cienia do powiek, aby podkreślić dolną powiekę. Zrób pędzelkiem wokół niej grubą linię, która będzie się kończyła aż na skroniach. Następnie niedbale pomaluj szminką usta, wyjeżdżając nią na policzki. Fajnie będzie też wyglądała czerwona, pionowa linia od ust do brody.

Podstawowym elementem makijażu clowna jest czerwony nos. W tym celu pomaluj dolną część nosa czerwoną szminką, także wokół nozdrzy. Sztuczną krwią namaluj pionowe kreski wzdłuż oczu, zaczynające się w połowie czoła, przechodzące przez powieki i kończące się na linii nosa. Opcjonalnie możesz też rozmazać niewielkie ilości sztucznej krwi na górze czoła. I voila! Twój makijaż smutnego clowna jest już gotowy.

Nie taki Joker straszny, jak go malują

Kosmetyki na Halloween to bardzo fajna sprawa, szczególnie jeśli chodzi o spraye do włosów. Można je kupić niemal w każdej drogerii czy markecie. Będziesz potrzebować zielonego, żeby wykonać makijaż Jokera. Jednak najpierw pomaluj dokładnie twarz białą farbką, a następnie obrysuj oczy eyelinerem i wypełnij czarnym cieniem do powiek. Kontury rozetrzyj palcem, tak, aby wyglądały naturalnie. Możesz też eyelinerem podkreślić naturalne bruzdy na czole, brodzie czy wokół nosa.

Później pomaluj usta czerwoną szminką, wyjeżdżając nią poza krawędzie ust, i zrób poziome kreski od ust aż na policzki – dokładnie tak poszerzony uśmiech miał Joker. Teraz czas na spryskanie włosów zielonym sprayem. Dla lepszego efektu możesz też lekko spryskać nim czoło na linii włosów.

Dobrej zabawy!

Kosmetyki na Halloween umożliwiają stworzenie ciekawych i profesjonalnych makijaży, które są tak efektowne, że spokojnie uzupełniają lub nawet zastępują przebranie. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i zdolności manualnych. Pamiętaj jednak, że malowanie twarzy na Halloween ma być przede wszystkim świetną zabawą, przyjemnością i pokazaniem światu swojego pomysłu. Do dzieła!

 


Zobacz także: Domowe peelingi do twarzy – zrób je sama!


 

Makijaże na Halloween – jak zrobić straszny makijaż?
5 (100%) 1 vote
Udostępnij