Konturowanie twarzy
Twarz,  Uroda

Konturowanie twarzy – jak zmienić rysy twarzy makijażem?

Konturowanie twarzy dla początkujących bywa trudne, ale warto się tego nauczyć. Takie modelowanie wyszczupla twarz i pozwala nadać jej wymarzony kształt, ukrywając wszystkie mankamenty. Możesz je wykonać nawet kosmetykami kupionymi w drogerii. Zatem jak konturować twarz?

Konturowanie twarzy dla początkujących – to musisz wiedzieć

Do konturowania, czyli inaczej modelowania twarzy, będziesz potrzebowała podkładu, korektora, pudru, rozświetlacza i bronzera oraz okrągłe i podłużne pędzle do makijażu, których często brakuje w naszych kosmetyczkach. Czas więc udać się na zakupy do drogerii! Pamiętaj, że jedynie dobrze dobrany odcień podkładu zagwarantuje uzyskanie pożądanego efektu, dlatego testuj kosmetyki na żuchwie, nie na dłoni, tylko w świetle dziennym. Ciepłe odcienie przeznaczone są dla osób o żółtawej, brzoskwiniowej lub lekko brązowej karnacji, natomiast chłodne dedykowane są osobom o karnacji w odcieniu różu lub lekko ziemistym.

Konturowanie nadaje twarzy trójwymiarowości, ukryje też wszystkie niedoskonałości, ujednolici koloryt skóry i dodatkowo poprawi jej symetrię. Modelowanie za pomocą bronzera i rozświetlacza pomaga poszerzyć lub wyszczuplić twarz, pozwala na jej wydłużenie bądź też skrócenie, zmodyfikowanie kształtu nosa czy uwydatnienie kości policzkowych.

Jak konturować twarz, aby uzyskać odpowiedni efekt?

Zanim przystąpisz do konturowania, określ najpierw kształt swojej twarzy – może być trójkątna, kwadratowa, okrągła oraz podłużna – oraz mankamenty, które chcesz ukryć (trądzik, duży nos, szerokie czoło, wystające kości policzkowe itp.). Sposób na modelowanie twarzy jest zawsze taki sam, niezależnie od typu cery. Musisz jedynie dobrać kosmetyki do makijażu odpowiednio do właściwości swojej skóry i jej odcienia.

Konturowanie twarzy dla początkujących często wydaje się być trudnym zadaniem, jednak należy po prostu pamiętać o jednej, najważniejszej zasadzie: „Rozjaśnij, jeśli chcesz pokazać; przyciemnij, jeśli chcesz ukryć”.

Modelowanie twarzy – pierwsze kroki

Zacznij od oczyszczenia skóry twarzy. Jeśli zamierzasz malować oczy, lepiej zrób to przed konturowaniem, żeby nie zepsuć sobie efektów pracy. Następnie nałóż na twarz cienką warstwę podkładu, którego używasz codziennie. Nie powinien być za ciemny, tak, aby nie odciął twarzy od szyi. Konturowanie należy zacząć od miejsc, które chcesz uwypuklić. W tym celu użyj korektora, o ton jaśniejszego od podkładu, pod dolną powieką oka, żeby powstał trójkąt nozdrze – wewnętrzny kącik oka – zewnętrzny kącik oka.

Rozjaśnij także łuk nad ustami, boki dolnych warg, koniuszek brody oraz grzbiet nosa z pominięciem jego czubka. Natomiast użycie korektora na środku czoła pomiędzy brwiami doda całej twarzy blasku. Jeśli chcesz rozświetlić swoje spojrzenie i podkreślić kontur brwi, rozjaśnij korektorem obszar pod łukiem brwiowym.

Drugi etap konturowania, czyli czas na brąz

Jak konturować twarz? Użyj bronzera na linii czoła z włosami oraz około 2 centymetry powyżej skroni – w ten sposób skrócisz optycznie czoło i dodasz twarzy wyrazistości oraz głębi. Przyciemnienie obszaru pod kośćmi policzkowymi podkreśli je i uwypukli. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zaznaczyć rysy twarzy, przyciemnij lekko linię pod żuchwą. Pędzlem lub gąbką zblenduj ciemne miejsca szybkimi, kolistymi ruchami. Po upływie 5 minut utrwal makijaż pudrem

Następnie kości policzkowe zaznacz różem. W tym celu wciągnij policzki i od połowy ucha namaluj delikatnie linię, kierując się w stronę nosa. Jeśli uważasz, że masz nadmiar kosmetyków na twarzy, roztrzep w danym miejscu zbyt grubą warstwę czystym pędzlem.

Na co uważać podczas konturowania twarzy?

Konturowanie twarzy dla początkujących może być wyzwaniem. Bardzo ważne jest, aby wszystkie kosmetyki nakładać osobno i stosować krok po kroku cienkie warstwy, dopiero w razie potrzeby dokładaj następne. Jeśli masz wysokie czoło, nałóż więcej bronzera na jego górne partie. W ten sposób zmniejszysz też inne powierzchnie na swojej twarzy. Możesz także zaznaczyć środek brody rozświetlaczem, a boki lekko przyciemnić, jeśli uważasz, że jest słabo zarysowana. Sprawdź także, czy kolor uszu wygląda naturalnie w stosunku do twarzy. W razie potrzeby możesz musnąć je bronzerem lub ciemnym pudrem.

Jak konturować twarz, aby uniknąć efektu maski? Nie modeluj nosa, jeśli jest wąski, w przeciwnym razie będzie wyglądał nienaturalnie. Z kolei szeroki nos możesz optycznie zmniejszyć, aplikując ciemny podkład lub korektor w czubek, nozdrza i boki nosa, a na górze malując linię rozświetlaczem.

 


Zobacz także: Makijaże na Halloween – jak zrobić straszny makijaż?


 

Konturowanie twarzy – jak zmienić rysy twarzy makijażem?
5 (100%) 1 vote
Udostępnij