Jak zaoszczędzić miejsce w szafie
Lifehacki

Jak zaoszczędzić miejsce w szafie

My, kobiety, dobrze wiemy, jak niekiedy problematyczne jest zachowanie porządku w naszych szafach i ubraniach. Warto jednak zatroszczyć się o porządek w szafie – docenimy, jak w o wiele łatwiejszy sposób będziemy w stanie znaleźć nasze rzeczy i skompletować świetnie dobrane stylizacje.

Jak układać w szafie? Przydatne porady

Jedną z podstawowych kwestii związanych z efektywnym przechowywaniem jest optymalne układanie ubrań w szafie. Idealny sposób oczywiście nie istnieje, ale możliwe jest najlepsze zastosowanie posiadanego miejsca, nawet kiedy mamy go bardzo mało. Jak układać w szafie? Jak najwygodniej – zaplanujmy, gdzie i co chcemy umieścić. Najczęściej używane rzeczy najlepiej zlokalizować na wysokości wzroku. Dobrze wybrać sobie także najlepszy sposób na porządkowanie ubrań – może według koloru, rodzaju. Każdemu jednak odpowiadać może inna konfiguracja – według zastosowania czy rodzaju wieszaka. Dzięki takim metodom o wiele lepiej znaleźć to, czego akurat szukamy. Wykorzystanie czy dodanie drążków, haczyków czy nawet dodatkowych półek pozwoli na przechowywanie rzeczy z poprzedniego sezonu, akcesoriów sportowych czy tych elementów garderoby, po które sięgamy rzadziej. Haczyki możemy wykorzystać do przechowywania pasków i apaszek, które nie wymagają dużej przestrzeni. Warto wybrać także specjalne organizery do szafy – niezastąpione do przechowywania biżuterii czy nawet butów.

Odpowiednie podejście do ubrań

Istotne co to tego, jak układać w szafie jest odpowiednie podejście do konkretnych części garderoby. Swetry na przykład trzeba koniecznie odpowiednio je przechowywać. Nie sprawdzą się wieszaki, które rozciągną materiał, ale dobrym wyjściem jest przechowywanie ich w szufladach, w pionie. Zmieści się ich więcej i łatwo znajdziemy ten, którego szukamy. Najbardziej miejsce oszczędzą jednak worki próżniowe – nie tylko co do swetrów, ale też do kurtek zimowych czy innych grubych ubrań. Wystarczy odessać powietrze zwykłym odkurzaczem, a w szafie zrobi się mnóstwo przestrzeni. Jak posprzątać w szafie? Można z powodzeniem wykorzystać pudełka i schować w nich rzeczy, których aktualnie nie używamy, a mogą się przydać. Jeśli szafa nie jest zabudowana, mogą stać na niej i stanowić dodatkową ozdobę.

Jak posprzątać w szafie i wykorzystać miejsce

Jest także kilka prostych porad, które pomogą zadbać o porządek w szafie. Pierwsza z nich – wieszając odzież na wieszaku, warto zapiąć ją, chociaż na jeden guzik. Nie tylko zajmie mniej miejsca, ale też sprawi, że odzież się nie pogniecie. Można też odwrócić puste wieszaki w przeciwnym kierunku, co pozwoli je łatwo znaleźć. Jak posprzątać w szafie? Warto co jakiś czas, najlepiej raz w miesiącu, wykonywać przegląd swojej szafy i systematycznie pozbywać się rzeczy, w których już nie chodzimy, czy takich, które wymagają naprawy. Często mamy wiele rzeczy, których zupełnie nie używamy – koniecznie należy przekazać potrzebującym lub wykorzystać w inny sposób, co sprawi, że zadbamy nie tylko o porządek, ale też o ekologię i przy okazji wesprzemy osoby, które z zapewne niezniszczonych rzeczy mogą jeszcze skorzystać. Dobrą metodą na to, jak posprzątać w szafie jest także efektywne składanie ubrań – najlepiej na trzy, dzięki czemu wszystko wygląda na uporządkowane i jednocześnie łatwiej znaleźć nam konkretny element stroju. No i absolutna podstawa – warto wykształcić w sobie nawyk odkładania na miejsce. Nie jest to specjalnie czasochłonne, a zapewni nie tylko porządek w szafie, ale też w całym mieszkaniu.

 


Zobacz także: Jak złapać stopa?


 

Jak zaoszczędzić miejsce w szafie
5 (100%) 1 vote
Udostępnij