Domowe sposoby na wybielanie zębów
Twarz,  Uroda

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Czerwone wino, kawa, papierosy, coca-cola, niektóre owoce i warzywa, do tego niewłaściwa pielęgnacja i powstaje gotowy przepis na przebarwienia na zębach. Jednak żeby z nimi walczyć, nie musisz wydać ciężkich pieniędzy u dentysty. Wypróbuj sprawdzone sposoby na wybielanie zębów w swoim własnym domu!

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…

Jest to rymowanka dla dzieci, przypominająca o potrzebie regularnego szczotkowania zębów. Jednak to właśnie wiele osób dorosłych wciąż ma z tym problem. Przebarwienia na zębach nie biorą się tylko i wyłącznie z niektórych napojów i posiłków czy nałogów. Przede wszystkim są konsekwencją nieregularnego mycia zębów. Jeśli więc chcesz zacząć walczyć z żółtymi zębami, zacznij od codziennego szczotkowania – rano, wieczorem i najlepiej, jeżeli masz taką możliwość, po każdym posiłku.

Czy skuteczne wybielanie zębów domowym sposobem jest możliwe?

Jeśli marzysz o pięknym, białym i zdrowym uśmiechu, już teraz wypróbuj sprawdzone sposoby na wybielanie zębów. Są one bardzo skuteczne, jednak efekty będą widoczne dopiero po dłuższym czasie, więc lepiej uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście zabiegi muszą być wykonywane regularnie i dokładnie, muszą też iść w parze z odpowiednią higieną jamy ustnej.

Domowe wybielanie zębów kurkumą

Kurkuma posiada właściwości wybielające zęby. Ta orientalna przyprawa ma także działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Najlepiej stosować ją dwa razy w tygodniu – nie częściej. Kurkumę możesz zmieszać z dotychczas używaną pastą do zębów lub też stworzyć własną miksturę, która zapewni ci skuteczne wybielanie zębów domowym sposobem.

W tym celu wymieszaj dużą łyżkę proszku z kurkumy, łyżkę oleju kokosowego i kilka kropel olejku eterycznego z mięty. Połącz je dokładnie tak, aby pasta miała jednolitą konsystencję i odstaw na kilka dni. Myj nią zęby tak jak normalną pastą, a różnica będzie widoczna już po kilku zabiegach. Na spektakularne efekty będziesz musiał jednak poczekać kilka tygodni.

Sprawdzone sposoby na wybielanie zębów – soda oczyszczona

Bardzo dużą popularnością wśród domowych metod wybielania zębów cieszy się soda oczyszczona, która mechanicznie czyści zęby. Można nią płukać jamę ustną oraz moczyć szczoteczkę w jej roztworze. Jednak wysokie stężenie sody oczyszczonej może wpływać negatywnie na szkliwo, co prowadzi co słabszych i bardziej podatnych na przebarwienia zębów. Dlatego jeśli zdecydujesz się na tą metodę pamiętaj, aby nie stosować jej częściej niż raz w tygodniu i tylko przez krótki okres czasu.

Na ratunek żółtym zębom przychodzi aktywny węgiel

Skuteczne wybielanie zębów domowym sposobem umożliwi ci także aktywny węgiel, dzięki swojej zdolności do pochłaniania zanieczyszczeń i mechanicznemu ścieraniu osadu nazębnego. Możesz kupić specjalną pastę z dodatkiem aktywnego węgla bądź też zrobić ją sama. Jest do kupienia w każdej aptece, w tabletkach lub kapsułkach – do wybielania zębów bardziej wygodny będzie ten w kapsułkach. Zawartość 2-3 kapsułek wymieszaj z dużą łyżką oleju kokosowego i myj nią zęby, nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Efekt jaśniejszych i błyszczących zębów będzie widoczny od razu.

Wypróbuj wybielanie olejem!

Szukając sposobu na skuteczne wybielanie zębów domowym sposobem, nikt raczej nie pomyśli o zastosowaniu oleju. A szkoda! Jest to jedna ze starożytnych, indyjskich metod, która jest stosowana do dzisiaj. Płukanie jamy ustnej olejem ma właściwości wybielające i antybakteryjne, oczyszcza także organizm z toksyn. W tym celu możesz wybrać olej kokosowy (nierafinowany), rzepakowy, słonecznikowy, lniany lub sezamowy. Najczęściej stosowany jest kokosowy.

Jest to sposób dla osób wytrwałych, ponieważ codziennie rano trzeba wziąć łyżkę oleju do ust i przez 15-20 min dokładnie płukać nim jamę ustną, jeżdżąc językiem po zębach. Najlepiej robić to rano zaraz po wstaniu z łóżka, jeszcze przed śniadaniem i pierwszym myciem zębów. Widoczna różnica w kolorze szkliwa będzie widoczna dopiero po kilku miesiącach.

Domowe wybielanie zębów – co powinieneś wiedzieć

Domowe, sprawdzone sposoby na wybielanie zębów są naturalne i przynoszą bardzo dobre efekty, jednak trzeba na nie poczekać. Dobrym pomysłem będzie połączenie ich z używaniem wybielającej pasty do zębów, dobraną odpowiednio do twoich potrzeb. Chcąc przyśpieszyć działanie wybielające, unikaj czerwonego wina czy ciemnych owoców, takich jak np. borówki czy jagody, a kawę, herbatę czy colę pij przez słomkę – zęby nie będą miały wtedy kontaktu z płynem. I przede wszystkim pamiętaj o regularnym szczotkowaniu zębów – przynajmniej rano i wieczorem.

 


Zobacz także: Konturowanie twarzy – jak zmienić rysy twarzy makijażem?


 

Domowe sposoby na wybielanie zębów
5 (100%) 1 vote
Udostępnij