Co warto zwiedzić w Warszawie
Podróże

Co warto zwiedzić w Warszawie?

Odwiedzając stolicę, interesują Cię wyłącznie najlepsze atrakcje? Warszawa nie zawodzi pod tym względem ani turystów polskich, ani zagranicznych. Znajdziesz tu zarówno piękne plenery, wyjątkową architekturę oraz muzea pełne cennych eksponatów. Od czego zacząć zwiedzanie Warszawy? Podpowiadamy.

Zwiedzanie Warszawy – z przewodnikiem czy samemu?

Warszawa jako stolica jest świetnie przygotowana na wizyty turystów z całego świata. W związku z tym  bez problemu można znaleźć wiele ofert firm, które oferują wycieczki z przewodnikiem. Jeśli masz niewiele czasu na zwiedzanie Warszawy, możesz zdecydować się na skorzystanie z tego typu usług. Oszczędzisz czas na szukanie atrakcji i wyznaczanie optymalnej trasy wycieczki. To dobry pomysł również  w przypadku, jeśli zwiedzasz miasto w większej grupie. Koszty przewodnika możesz rozłożyć na kilka osób, więc nie odczujesz tak mocno dodatkowych opłat.

Natomiast jeśli tylko masz więcej czasu, zwiedzaj stolicę na własną rękę. Jest to tańsze, a w dodatku możesz jeszcze bardziej poczuć klimat Warszawy. Zawsze odkryjesz coś „przy okazji”, natrafisz na świetną knajpkę albo uroczy park albo skwer. Poza tym główne atrakcje są bardzo dobrze oznaczone, więc nie powinieneś mieć większych problemów z dotarciem do nich.

Najlepsze atrakcje: Warszawa pod lupą

W Warszawie nie da się nudzić. Co w tym mieście jest najlepsze? Atrakcje Warszawa ma bardzo różne i przeznaczone dla rozmaitych osób. I całe szczęście – dzięki temu każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Po pierwsze, Plac Zamkowy. Jak większość zabudowy tego miasta, tak i zamek został zbombardowany przez Niemców w czasie II wojny światowej.  Odbudowano go po jej zakończeniu, a dziś znajduje się w nim muzeum. Na Placu Zamkowym znajduje się też jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta – Kolumna Zygmunta. To najstarszy warszawski pomnik, który mierzy 22 metry wysokości i przedstawia króla Zygmunta III Wazę. Z Placu Zamkowego warto przejść się warszawską starówką pełnych urokliwych kamieniczek, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a także zahaczyć o Rynek Starego Miasta.

Kolejnym wyjątkowym miejscem na mapie stolicy, które można zaliczyć to najlepszych atrakcji Warszawy, są królewskie Łazienki, czyli zespół pałacowo-ogrodowy założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Poza piękną roślinnością i architekturą znajdziesz tam szereg pomników najsłynniejszych Polaków, takich jak Fryderyk Chopin, Henryk Sienkiewicz czy Jan III Sobieski.

Najpiękniejsze kościoły w Warszawie

Warszawa słynie z pięknej architektury sakralnej – zwiedzanie Warszawy powinno to uwzgędnić. Do robiących największe wrażenie kościołów można zaliczyć:

 • Bazylikę Katedralną św. Jana Chrzciciela z XVI-wiecznym krucyfiksem
 • Kościół św. Krzyża z urną z sercem Fryderyka Chopina
 • Późnobarokowy kościół Wizytek z amboną w kształcie dzioba łodzi
 • Kościół Kapucynów z sarkofagiem z sercem Jana III Sobieskiego
 • Kościół Franciszkanów pw. stygmatów św. Franciszka Serafickiego z obrazem św. Antoniego z Padwy (namalowany w 1644 roku przez Mateusza S. Regiusa)
 • Katedrę Polową Wojska Polskiego
 • Bazylikę Świętych Michała i Floriana

Jakie muzea warto zobaczyć w stolicy?

Warszawskie muzea to nie tylko piękne budowle, ale przede wszystkim  wspaniałe eksponaty i panujący w nich klimat. Na uwagę każdego turysty zasługują:

 • Muzeum Powstania Warszawskiego otwarte w 60 rocznicę wybuchu powstania w XIX-wiecznym budynku Elektrowni Tramwajów Miejskich
 • Centrum Nauki Kopernik
 • Muzeum Fryderyka Chopina
 • Muzeum Historii Żydów Polskich
 • Muzeum Plakatu w Wilanowie
 • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
 • Muzeum Literatury

A Ty, jakie warszawskie atrakcje polecasz?


Zobacz także: Jak zaplanować podróż?


 

Co warto zwiedzić w Warszawie?
5 (100%) 1 vote
Udostępnij