5 szkolnych lifehacków
Lifehacki

5 szkolnych lifehacków

Wszystko, co dobre szybko się kończy – niestety dotyczy to również wakacji, ferii i czasu wolnego. Baterie naładowane, każdy odpoczął i puścił na ten czas odrabianie lekcji w niepamięć, więc powroty do szkoły bywają bolesne, dlatego najlepiej dobrze się do tego przygotować. Na szczęście dzięki opisaliśmy life hacki do szkoły, dzięki którym powrót do nauki nie będzie bolesny, a przyswajanie wiedzy będzie wyłącznie przyjemnością.

Przydatne life hacki dla dziewczyn

Zaczynamy z grubej rury – większość z nas kocha spać tak długo, jak to możliwe. Analogicznie, wiele osób nie potrafi uczyć się do późnych godzin nocnych. Jeśli również macie ten problem, warto wypróbować life hack: położyć się wcześniej i dać odpocząć organizmowi od nauki, a wstać godzinę wcześniej i pouczyć się na świeżo, w godzinach porannych. Nie wszyscy wiedzą, że nasze mózgi są najbardziej aktywne właśnie pomiędzy 6 a 8 rano, przez co właśnie w tych godzinach przyjmują najwięcej informacji. Przed sprawdzianem to świetny patent! Life hacki do szkoły takie jak wstawanie wcześniej pomaga także w sprawnym zbieraniu się do wyjścia o poranku – szybka gimnastyka czy ulubiona muzyka dodadzą nam energii i pozwolą nie spóźnić się na pierwsze zajęcia.

Life hacki do szkoły – jak się uczyć?

Wstawanie do szkoły to jedno, ale efektywna nauka to co innego. Najlepszym wyjściem jest kolejny life hack: regularność. Niestety, badania dowodzą, że kolejnego dnia po nauczeniu się partii materiału zapominamy o ¾ z niego. Niestety, nauka dzień przed nie jest wystarczająca, a zakuwane wiadomości nie przenoszą się do pamięci trwałej. Dlatego tak kluczowa jest regularna nauka – mniejsze porcje materiału przyswajane częściej znacznie szybciej wejdą do głowy. Najlepszy system to częste powtórki – pierwsza – kilka minut po nauce, kolejna – po godzinie, następna – kolejnego dnia, później – po tygodniu i w końcu po miesiącu.

Takie wiadomości na pewno się szybko utrwalą! Life hackiem do szkoły są przydatne aplikacje, które wspomagają naukę, na przykład Quizlet, który pomoże opracować fiszki czy pozwoli dzielić się notatkami. Z powodzeniem sprawdzi on też zdobytą już wiedzę. Pomoże także może prosta sprawa, ale odrabianie lekcji. To dobra metoda na utrwalenie wiedzy i sprawdzenie, czy zrozumiałyśmy temat. Może nawet warto zrobić zadanie dodatkowe? A nuż uchronimy się tym od odpowiedzi! Niewykluczone, że pomoże nawet podnieść ocenę!

Life hacki dla dziewczyn – kolory i skupienie!

Na przyjemną naukę też mamy life hacki! Dla dziewczyn polecanym wsparciem może być pomaganie sobie kolorami. Udowodniono w badaniach, że sporo informacji przyswajamy sobie dzięki wykorzystaniu wzroku. Różne kolory podczas nauki i w notatkach pomogą nam wyłowić i przyswoić sobie najważniejsze informacje, a nauka będzie dzięki temu bardziej efektywna. Flamastry to więc dobry pomysł i oszczędność czasu podczas nauki. Life hacki do szkoły to też odpowiednie korzystanie z Internetu. Może on pomóc w nauce, to oczywiste, ale może też sprawić, że zamiast się uczyć, będziemy odświeżać media społecznościowe. Life hacki dla dziewczyn to w tym wypadku blokowanie dodatków, na przykład SiteBlock czy Nanny w gogle Chrome, BlockSite w Firefoxie czy One Focus na Macu. Dzięki temu dane strony będą zablokowane przez konkretny czas – pozwoli to na skupienie się na nauce, która jest w danej chwili najważniejsza.

Life hack, który przyda się nie tylko w szkole

Proste i logiczne – wybierz kalendarz. Zorganizowanie i zaplanowanie działań to klucz do sukcesu, zarówno w szkolnym życiu, jak i na studiach i w pracy. Warto postarać się o takie ulepszenie swojej tygodniowej organizacji pracy i nauki. Będzie o wiele łatwiej zebrać się do pracy – life hack w tym temacie – aplikacje z kalendarzem, które pomogą zaplanować sobie czas. Nie zostawimy dzięki temu niczego na ostatnią chwilę, nie pojawią się zaległości i o niczym nie zapomnimy, jednocześnie wspominając o wszystkich zadaniach do zrealizowania. Zdecydowanie warto!


Zobacz także: Tricki ułatwiające pakowanie przed podróżą


 

5 szkolnych lifehacków
5 (100%) 2 votes
Udostępnij